Naši pred Pohárom národov strach zo súperov nemajú

06.04.2017 - Slovenskí crossmintonoví reprezentanti zabojujú o finálovú účasť v  Pohári národov v predkole stredoeurópskej časti, ktoré sa odohrá už túto nedeľu 9. 4. 2017 v Pardubiciach. Nominovaní sú Andrej Ostrihoň, Adam Kakula, Barbora Syč-Kriváňová, Jozef Gibala a Terézia Gibalová.

Aj keď našimi súpermi budú aj minuloroční finalisti a to hráči NemeckaPoľska, naši si na nich veria. „Strach zo súpera nemáme, veríme, že keď sa nám podarilo kvalifikovať pred dvoma rokmi, dokážeme to aj teraz. Aj keď máme informácie, že Nemci skladajú nový mladý tím, urobíme všetko preto, aby sme ich porazili a ukázali crossmintonovému svetu, že Slovensko patrí medzi najlepších,“ podotkol kapitán tímu Andrej Ostrihoň. Ďalším naším súperom bude domáca česká výprava.

Nasadenými jednotkami budú naši bronzoví medailisti z MS 2011 vo štvorhre a to Andrej OstrihoňBarbora Syč-Kriváňová. Dvojkami budú Adam KakulaTerézia Gibalová, ktorá by mala vypomáhať najmä vo štvorhrách. Kapitán tímu nám povedal aj to prečo je to tak: „Vzájomne sme sa dohodli, po analýze herných štýlov našich súperov, že takáto nasadenie bude najlepšie.“

Rozpis zápasov:

10:00 - Česko - Slovensko

12:00 - Nemecko - Slovensko

14:00 - Poľsko - Slovensko

Podrobný rozpis zápasov: https://crossminton.cz/wp-content/uploads/

Autor: Vladimír Pjecha

Flag Counter
TOPlist